Medya Sultanbeyli Haber Yazarı Olmak İstermisiniz?
İSTANBUL
Sultanbeyli
Sultanbeyli Parçalı Bulutlu
DUYURU

Sultanbeyli > Etkinlikler > Konser > Gölet Parkında İlk Etkinlik

Gölet Parkında İlk Etkinlik

Etkinlik Adı : Gölet Parkında İlk Etkinlik

Tarih : 24/05/2014 22:00

Tür : Şiir

Nerede : Gölet Amfi Tiyatro - Sultanbeyli

Kimler Var : Ali Sevinç
İbrahim Özefe
İbrahim Sadri
Mehmet Güntekin
Niyazi Gedik
Seyfullah Kartal
Yusuf Özkan Özburun
Zafer Söğütçü
İstanbul Fasıl Topluluğu

Etkinlik Hakkında

Mart ayında açılan Gölet Parkı’nda ilk etkinlik yapıldı.

Sultanbeyli Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek’i Gölet Parkı’nda düzenlediği etkinlikle andı. Gölet amfide gerçekleşen etkinliğe çok sayıda davetli katıldı. Havanın güzel olması ve Gölet’in eşsiz güzelliği etkinliğe katılımı üst seviyelere çıkardı.

Programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Söğütçü, ”25 yıldır beklediğimiz Gölet Parkımızdaki ilk etkinliğimizi Üstad Necip Fazıl Kısakürek’i anarak gerçekleştiriyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyemizin büyük desteği ve bizim de katkılarımızla ilçemiz devasa bir sosyal yaşam alanına kavuştu. Gönlümüz buranın hep ilk günki gibi kalmasından yana” dedi.

Necip Fazıl Kısakürek’in milletimizin yetiştirdiği en büyük fikir adamlarından ve şairlerden olduğunu ifade eden Söğütçü, üstadı anlamanın yolunun eserlerini okumaktan geçtiğini sözlerine ekledi.

Başkan Yardımcısı Zafer Söğütçü’nün ardından konuşan AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç, “Bu akşam hayatı büyük sıkıntılarla geçen ama hiç bir sıkıntı karşısında yılmayan, ideallerinden vazgeçmeyen büyük üstadı anıyoruz. Üstadın hayatını ve eserlerini okuyarak anlamlandırmalıyız” dedi.

İlçe Kaymakamı İbrahim Özefe’de, “Necip Fazıl büyük bir fikir ve duygu adamıydı. Zor zamanlarda yazmanın cesaretini gösterdi. Milletimizin öz değerlerini korudu” dedi.

Konuşmaların ardından İbrahim Sadri, Seyfullah Kartal, Yusuf Özkan Özburun, Niyazi Gedik ve Mehmet Güntekin Necip Fazıl’ın ölümsüz şiirlerini seslendirdi. Ardından İstanbul Fasıl Topluluğu konser verdi.

 

Benzer : , , , , , , , , , , , , ,

Bu içeriğin değişik versiyonlarına ulaşmak için Google'da yazarak aratabilirsiniz

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Öne Çıkan Etkinlikler

Torku Kola Denediniz mi?

Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Medya Sultanbeyli Mehmet Akif Mah., Kadıköy Sk No:3, Sultanbeyli, İstanbul. 850-304-8503.