Medya Sultanbeyli Haber Yazarı Olmak İstermisiniz?
İSTANBUL
Sultanbeyli
21°
Sultanbeyli Güneşli
DUYURU

Sultanbeyli > Etkinlikler > Tiyatro > Ağustos Böceği ile Karınca

Ağustos Böceği ile Karınca

Etkinlik Adı : Ağustos Böceği ile Karınca

Tarih : 23/10/2015 11:00

Tür : Tiyatro

Nerede : Sultanbeyli Kültür Merkezi - Sultanbeyli

Kimler Var :

Etkinlik Hakkında

Etkinlik 26 Ekim 2015 tarihinde Saat 11:00′da gerçekleşecek. Çalışkan karınca, ağustos böceğine özenir. Onun gibi saz çalmak ve şarkı söylemek ister. Taşıdığı yiyeceklerden ağustos böceğine vererek, karşılığında kendisine saz çalmayı ve şarkı söylemeyi öğretmesini ister. Ancak ağustos böceğinin vakti yoktur. Kısacık hayatında saz çalmaktan ve şarkı söylemekten başka yapacak hiçbir işi yoktur. Karınca saz çalmanın ve şarkı söylemenin arzusuyla çalışır çalışır ve masalın bilinen bölümü yaşanır. Kış gelmiştir. Ağustos böceği yiyecek almak için karıncanın kapısını çalar. Karınca hepinizin beklediği yanıtı vermez. “Saz çalmayı ve şarkı söylemeyi bana da öğretirsen sana yiyeceklerimden verebilirim. Böylece hayatı paylaşmış oluruz seninle” diyerek La Fontaine’nin yanlışını düzeltir.

Benzer : , , , ,

Bu içeriğin değişik versiyonlarına ulaşmak için Google'da yazarak aratabilirsiniz

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Öne Çıkan Etkinlikler

Torku Kola Denediniz mi?

Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Medya Sultanbeyli Mehmet Akif Mah., Kadıköy Sk No:3, Sultanbeyli, İstanbul. 850-304-8503.