Medya Sultanbeyli Haber Yazarı Olmak İstermisiniz?
İSTANBUL
Sultanbeyli
Sultanbeyli Sisli
DUYURU

Sultanbeyli > Haber > Belediyeden Cemevi’ne 70 bin TL yardım

Belediyeden Cemevi’ne 70 bin TL yardım
Son Güncellenme :
Oylama Puanı: 4.27 / 5

İstanbul Büyükşehir Belediye(İbb) Meclisi, Temmuz ayı oturumlarının ilk gününde CHP Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Sağ, Sultanbeyli’deki cemevi projesini gündeme taşıdı. Pir Sultan Abdal Derneği’nin Sultanbeyli ilçesinde yaptırdığı cemevi inşaatının 2003 yılında başladığını belirten Sağ, şunları söyledi: “Sultanbeyli Belediyesi cemevi inşaatı başladığında ‘sizin ibadet yeriniz camidir’ diyerek karşı çıkmış, hatta Alevilerin yaşadığı mahallenin adını Yavuz Sultan Selim olarak değiştirmişti. İnşaatın araçlarına el konmuş, engelleme amaçlı girişe duvar örülmüş ve Alevilerin üzerine bir zabıta ordusu gönderilmişti.” dedi. Cemevinin tamamlandığını ve vatandaşların ibadet etmeye başladıklarını, proje kapsamında kültür merkezi ve kreş gibi eksiklikler olduğunu belirten Hüseyin Sağ, ” Pir Sultan Abdal Kültür Derneği cemevi projesi için 70 bin TL’lik yardım yapılmasına Sultanbeyli ilçe belediye meclis kararında, yardım kararı çıktı. Çok da hoş oldu” dedi ve teşekkür etti.

Bu içeriğin değişik versiyonlarına ulaşmak için Google'da "" yazarak aratabilirsiniz

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir


Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Medya Sultanbeyli Mehmet Akif Mah., Kadıköy Sk No:3, Sultanbeyli, İstanbul. 850-304-8503.