Medya Sultanbeyli Haber Yazarı Olmak İstermisiniz?
İSTANBUL
Sultanbeyli
Sultanbeyli Parçalı Bulutlu
DUYURU

Sultanbeyli > Haber > Manşet > Bu Sefer Kasapta Sakatat Çıktı

Bu Sefer Kasapta Sakatat Çıktı
Son Güncellenme :
Oylama Puanı: 4.83 / 5

Gün geçmiyor ki Sultanbeyli’de Sakatat Alarmı verilmesin. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı; Türkiye genelinde dur durak bilmeyen denetlemeler devam ederken Sultanbeyli’de birkez daha nasibini aldı. Daha önceki Sultanbeyli’de Sakatat Alarmı! haberimize büyük tepki gösteren Sultanbeyli halkı  bir kez daha sakatatla karşı karşıya kalmak zorunda bırakıldı. Resmi kontroller sonucunda; 2014 sonu itibariyle yaklaşık 600 bin denetim sonucu 155 parti üründe taklit ve tağşiş yapıldığı, 40 parti üründe ise içerisinde bulunmaması gereken ilaç etken maddesinin yer aldığı tespit edildi.

Birinci grupta yer alan taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen ürünlerle ilgili olarak toplam 39 parti ürün açıklandı. Taklit ve tağşiş edilmiş ürünleri üreten firmalar hakkında 13 bin 304 lira idari para cezası uygulanarak, bu ürünlerin mülkiyetinin kamuya geçirilmesine karar verildi.

İkinci grupta bulunan, kişilerin sağlığını tehlikeye düşürebilecek şekilde laboratuvar analizleri neticesinde içeriğinde ilaç etken maddesi tespit edilen 6 parti ürün listede yer aldı. Bu ürünler, masrafları sorumlusuna ait olmak üzere piyasadan toplatılacak ve ürünlerin mülkiyeti kamuya geçirilecek.

Ayrıca bu bu ürünleri üreten ve/veya piyasaya sürenler hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na kamunun sağlığına karşı suçlar kapsamında suç duyurusunda bulunuldu. Bu bilgiler 5996 Sayılı “Veteriner Hizmetleri,  Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu”nun 31′inci maddesinin 6′ncı fıkrası uyarınca kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükme bağlanmıştır.

Sultanbeyli’de Sakatat bulunan İşyerleri :

  1. Adaklı Pide Salonu : Murat BİÇİMLİ
  2. Yaşam Kasap : Fatma ŞEKERGÜMÜŞ

Sultanbeyli Kasap Sakatat
İçinde Sultanbeyli’nin de bulunduğu denetleme listenin tümüne ulaşmak için buraya tıklayın

Bu içeriğin değişik versiyonlarına ulaşmak için Google'da "" yazarak aratabilirsiniz

Yorumlar

Bu Yazıya 1 Yorum Yapılmış

  • abdulmenaf işli 13.01.2015 Sal 18:52:37

    ifşa edilen adaklı pidesalonun bu durumu ençok bizi mağdur durumda bıraktı çunku kimse adaklı pide deyınce başkası bilmiyor 1990 dan beri adaklı kebab pide salonu olarak bilinmekteyiz sultanbeylide adaklı deyince biz geliyoruz çok zor durumdayız bizi tanıyanlar böyle şeyler yapmayacağimızı biliyor ama sadece bizim müşterilerimiz bizi tanıyan müşteriler değil .bu konuda sizden yardım bekliyoruz

Yorum Yap

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir


Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Medya Sultanbeyli Mehmet Akif Mah., Kadıköy Sk No:3, Sultanbeyli, İstanbul. 850-304-8503.