Medya Sultanbeyli Haber Yazarı Olmak İstermisiniz?
İSTANBUL
Sultanbeyli
Sultanbeyli Parçalı Bulutlu
DUYURU

Sultanbeyli > Haber > Manşet > Sultanbeyli için SAKUT Geliyor

Sultanbeyli için SAKUT Geliyor
Son Güncellenme :
Oylama Puanı: 4.68 / 5

Sultanbeyli’de Afetlere Hazırlık ve Farkındalık Projesi

Proje kapsamında Sultanbeyli Belediyesi’nin afetlere yönelik kurumsal kapasitesinin geliştirilmesi ve toplumun afetlere hazır hale gelmesi için çalışmalar yapılacak. Bunun yanı sıra proje ile vatandaşlar afetlere karşı bilinçlendirilecek.

Afetlere hazırlık projesi, 591 proje arasından 1 milyon TL hibe almaya hak kazandı.

Proje Neler Getirecek?

Proje Sultanbeyli Belediyesi’nin afetlere yönelik kurumsal kapasitesinin gelişmesine, ilçe halkının afetlere yönelik bilinçlenmesine katkı sunacak. Bunun yanında belediye arama kurtarma konusunda faaliyet gösterecek, 20 kişilik Sultanbeyli Arama Kurtarma Timi’ni (SAKUT) kuracak. Proje ile vatandaşlara yönelik olarak bilgilendirme seminerleri düzenlenecek ve afet yönetimi ve kentsel risk yönetimleri gibi konularda belediyenin teknik personeline eğitimler verilecek. İlçe genelinde tatbikatlar düzenlenecek.

Afetlere hazırlık projesi kapsamında ilçede arama kurtarma timi (SAKUT) kurulacak

Sultanbeyli Belediyesi gerçekleştirdiği projelerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Her alanda vatandaşın huzur ve mutluluk içerisinde yaşayabileceği bir ilçe oluşturmak için çalışmalarını sürdüren Sultanbeyli Belediyesi, titizlikle yürüttüğü başarılı projelerle de her kesimin takdirini kazanıyor. Belediyenin hazırladığı Sultanbeyli’de Afetlere Hazırlık ve Farkındalık projesi ile Hayatı Seviyorum projesi, İstanbul Kalkınma Ajansı’ndan (İSTKA) 2 milyon değerinde hibe almaya hak kazandı.

Hayatı Seviyorum Projesi

Sultanbeyli’de yaşayan ortaokul öğrencilerine yönelik olan “Hayatı Seviyorum” projesinde ise ortaokula devamsızlık sorunları olan öğrencilerin okuldan kopmalarını önlemek hedefleniyor. Proje kapsamında okul devamsızlıklarını alışkanlık haline getiren öğrencilerin eğitimli, özgüven sahibi ve hayata bağlı bireyler olarak var olabilmeleri için çalışmalar yapılacak. Bu proje de yine İSTKA tarafından 1 milyon lira değerinde hibe almaya hak kazandı.
Sultanbeyli Belediyesi

Bu içeriğin değişik versiyonlarına ulaşmak için Google'da "" yazarak aratabilirsiniz
Sultanbeyli Haber Avatar

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir


Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Medya Sultanbeyli Mehmet Akif Mah., Kadıköy Sk No:3, Sultanbeyli, İstanbul. 850-304-8503.