Medya Sultanbeyli Haber Yazarı Olmak İstermisiniz?
İSTANBUL
Sultanbeyli
Sultanbeyli Parçalı Bulutlu
DUYURU

Sultanbeyli > Haber > Suriyeliler İçin Dev Yardım Konvoyu Yola Çıktı

Suriyeliler İçin Dev Yardım Konvoyu Yola Çıktı
Son Güncellenme :
Oylama Puanı: 4.47 / 5

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı öncülüğünde Suriye’de zulmünden kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeliler için “Üşüyorum Yardım Edin” çağrısıyla İstanbul genelinde yardım kampanyası düzenlendi. Bu kampanyaya katılan Sultanbeyli Belediyesi de kısa zamanda duyarlı vatandaşların yardımıyla 2 tır dolusu malzeme topladı. Mültecilere yardım için toplanan malzemeler arasında battaniye, kuru gıda, kışlık giyecek, ayakkabı, elektrikli ısıtıcı, temizlik malzemeleri, çocuk bezi gibi eşyalar bulunuyor. İstanbul’da 26 belediyenin desteklediği kampanya da toplanan malzemeler Maltepe’de düzenlenen törenle Şanlıurfa’ya uğurlandı.

İyilik Kervanlarının Çoğalması Gerekiyor

Kampanyayla ilgili olarak bir basın açıklaması yapan AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, AK Parti İstanbul İl Teşkilatının sadece siyasi değil, aynı zamanda hayırda yarışanlar topluluğu olduğunu belirterek, “Bugün bir iyilik kervanını sizlerle beraber buradan Urfa’ya, Suriyeli kardeşlerimize doğru yolcu etmek üzere beraberiz. Biz Muhacir’in ne demek olduğunu bilen, Ensar’ın ne anlama geldiğini bilen bir inanç ve medeniyetin mensuplarıyız. Kendi topraklarında zulme maruz kalan, evlerini terk etmek zorunda kalan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin şefkat dolu topraklarında misafir ettiğimiz Suriyeli kardeşlerimize dönük bir yardım kampanyası başlattık. Çünkü; modern dünyanın unuttuğu yardımlaşma, dayanışma, muhabbet, iyilik kervanlarının sayısının azalmaması tam aksi çoğalarak artarak devam etmesi gerekiyor. Bu bizim, büyük bir imparatorluğun mirasçısı genç Cumhuriyet’in çocukları olarak medeniyetimizin kodları arasına girmiştir.” dedi.

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de kampanyayla ilgili basına yaptığı açıklamada, “Bu çalışma farkındalık oluşturması açısından önemli bir çalışmadır. Kamuoyuna ve milletimize verilen bir mesajdır. Bu soğuk günlerde kardeşlerimize yardım etmemiz büyük önem taşımaktadır” diye konuştu.

Bu içeriğin değişik versiyonlarına ulaşmak için Google'da "" yazarak aratabilirsiniz

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir


Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Medya Sultanbeyli Mehmet Akif Mah., Kadıköy Sk No:3, Sultanbeyli, İstanbul. 850-304-8503.