Medya Sultanbeyli Haber Yazarı Olmak İstermisiniz?
İSTANBUL
Sultanbeyli
Sultanbeyli Sisli
DUYURU

Sultanbeyli > Haber > Türkiye’de Bir İlk Sultanbeyli’de Gerçekleşiyor

Türkiye’de Bir İlk Sultanbeyli’de Gerçekleşiyor
Son Güncellenme :
Oylama Puanı: 4.34 / 5

İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nin en önemli projelerinden biri olan Sosyopark, ulusal ve uluslararası düzeyde sosyal sorunlara yönelik konularda çözüm üreten, sosyal kalkınma politikalarına yön veren bir kurum olmayı hedefleyen bir birimdir. Sosyopark, kentleşme ve kent sorunları, yoksulluk, göç araştırmaları, dezavantajlı gruplar, suç, hukuk ve insan hakları gibi alanlarda farklı disiplinlerden uzman akademisyenlerin bilgi birikimden yararlanarak projeler yürütülmek üzere tasarlandı. Projelere ek olarak konferanslar, sempozyum, panel ve çalıştaylar gibi toplantıların yanı sıra makale ve kitap yayınlarıyla da Sosyopark bünyesinde yapılan araştırma sonuçlarının daha geniş kitlelere ulaşması planlanmaktadır.

Sosyopark Sultanbeyli projesi imzalanan protokolle hayata geçiriliyor. Sosyal araştırmaları ve sosyal projeleri destekleme amacı güden projeyle Sultanbeyli’de yeni bir hizmet modeli oluşturuluyor. Bu hizmet modeli kapsamında, İstanbul Medeniyet Üniversitesi liderliğinde akademisyenler, araştırmacılar, STK’lar, Sultanbeyli Belediyesi ve ilçenin diğer yönetim kurumları ve ilçe halkı arasında bir kentsel gelişim odaklı medeniyet platformu kurulacak. Projeyle Sultanbeyli’nin gelişimine katkı sağlamak ve kentsel yaşam kalitesinde yaşanan iyileşmenin sürdürülebilir olması hedefleniyor.

Proje kapsamında araştırılacak ve çözüm önerileri sunulacak alanlar arasında, sosyal ayrımcılığa karşı projeler, yaşlılara yönelik çalışmalar, çocuk ve aile projeleri, halk sağlığı araştırmaları, ulaşım araştırmaları, barınma problemleri, göç araştırmaları, kentleşme ve kent sorunları, toplumsal şiddet ve suç araştırmaları, hukuk ve insan hakları araştırmaları gibi konular üzerinde çalışmalar yapılacaktır.

Kaynak: Sultanbeyli Belediyesi

Bu içeriğin değişik versiyonlarına ulaşmak için Google'da "" yazarak aratabilirsiniz
Sultanbeyli Haber Avatar

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir


Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Medya Sultanbeyli Mehmet Akif Mah., Kadıköy Sk No:3, Sultanbeyli, İstanbul. 850-304-8503.